Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright ©  FLW  2022

Filmowe Lekcje Wychowawcze

 

Marcin Majkut

e-mail: marcin@kinoterapia.pl

tel. +48 531 479 777

 

Chcesz wiedziec wiecej - zostaw swojego e-maila

Marcin Majkut

trener psychoedukacyjny, producent festiwali filmowych, autor materiałów psychoedukacyjnych 

 od 2011 r. trener i autor projektów psychoedukacyjnych Fundacji Generator m.in. Mój Przyjaciel Film, czyli Rodzinny Klub Filmowy. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne między innymi dla pracowników kin, psychologów, trenerów oraz nauczycieli i uczniów z różnych placówek szkolnych. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych w SWPS w Warszawie. Dyplomowany aktor. Ukończył Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

 

Karolina Giedrys-Majkut

psycholożka, edukatorka, trenerka psychoedukacyjna

 prezes Fundacji Generator i inicjatorka pomysłu Kinoterapia. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej przy UW oraz Psychologii Klinicznej i Kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii  Społecznej w Warszawie. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.  Tłumaczka, nauczycielka, fundraiserka, a także autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów oraz włączania filmu w psychoedukację i animację kultury. Na co dzień szefowa zespołu edukacji filmowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektów edukacji filmowej (Kinoterapia, Shortcut - małe historie, wielkie sprawy, Dobre łącza)

Zespół

FUNDACJA GENERATOR

 

Filmowe Lekcje Wychowawcze to jeden z projektów zapoczątkowanych przez Fundację Generator, któa od 2008 roku z powodzeniem włącza film do psychoedukacji dzieci i dorosłych. Psychoedukacji, czyli pracy nad rozwijaniem takich zasobów społecznych i emocjonalnych jak: świadomość siebie i innych, kontrola własnego nastroju, umiejętność samodzielnego motywowania się, czy empatia. To one znacząco wpływają na nasz sukces życiowy, pozwalając nam osiągać cele, ale bez uszczerbku dla kondycji psychicznej, czy relacji z innymi. I choć w dużej mierze zależą od naszych naturalnych predyspozycji, to można je kształtować i rozwijać, szczególnie w młodym wieku. Oferowane przez nas warsztaty przyczynią się do uzupełniania braków w edukacji, między innymi dlatego, że wykorzystanie filmu, czyli emocjonalnego pobudzenia, znacznie zwiększa skuteczność psychoedukacji. 

 

 

Pracowaliśmy między innymi z